Počítačové programy

Polohy těles Sluneční soustavy

Free výukový astronomický program pro DOS (v češtině). Umožňuje počítat efemeridy těles Sluneční soustavy, zobrazit graf jejich viditelnosti ("sky gazer almanach" neboli "astrokalendář"), zobrazit dráhu po denní obloze nebo po hvězdném globu, zobrazit pohyblivý pohled na Sluneční soustavu zvnějšku.

Clavius - Nedomorodý průvodce Měsícem

Free výukový astronomický program pro DOS (v češtině). Umožňuje seznámení se s důležitými útvary na Měsíci, viditelnými pouhým okem i menšími dalekohledy.

Tesla - magnetostatické studio

Počítačový program pro 3D a 2D zobrazení magnetického pole a jeho efektů (např. indukční čáry, pohyb nabitých částic, uspořádání železných pilin) pro libovolně zadanou soustavu vodičů.

Selene

Free počítačový program pro pozorování Měsíce pro DOS (v češtině). Zobrazuje Měsíc při pohledu ze Země ve zvolený okamžik, jeho polohu a orientaci na obloze a na oběžné dráze kolem Země. Počítá jeho efemeridy, umožňuje zobrazit krátery ležící na terminátoru.

Albiero 2.1

Free počítačové planetárium. Obsahuje hvězdy do 12.0 mag, polohy planet s chybou 5" až 20", 950 planetek s magnitudou do 13 mag, deep-sky objekty, dvojhvězdy, proměnné hvězdy...

Perseus 1.0

Počítačový program pro Win 9x (v češtině) pro zpracování dvoustaničního pozorování meteorů.